Završne obuke za multisektorske timove u Zrenjaninu i Novom Sadu

U periodu od 12. do 18. januara 2017.godine,  Pokrajinski sekretarijat za zdravstvo u partnerstvu sa Centrom za podršku ženama iz Kikinde, organizuje završni dan trodnevne obuke za efikasniju primenu unapređenog modela multisektorske saradnje lokalnih koordinacionih tela za zaštitu žena od nasilja. Obuke se realizuju za multisektorske timove Grada Zrenjanina, za timove lokalnih samouprava koje pripadaju Srednjobanatskom upravnom okrugu Sečanj, Žitište, Nova Crnja i Novi Bečej, kao i za multisektorski tim za sprečavanje nasilja za Grad Novi Sad, po danima:

Nakon završenih obuka, očekuje se da multisektorski timovi dalje rade na razvijanju i implementaciji lokalnih mehanizama multisektorske saradnje institucija i organizacija koje učestvuju u zaštiti žena od nasilja, kao i na povezivanju  rada sa  Centrima za žrtve seksualnog nasilja u Zrenjaninu i Novom Sadu.