Obuke za multisektorske timove u 2017.godini

U 2017.godini se nastavljaju trodnevne obuke za članove  multisektorskih timova pod nazivom: “Institucionalna zaštita od nasilja u porodici i partnerskim odnosima na lokalnom nivou – u susret primeni novog Zakona o sprečavanju nasilja u porodici”.Obuke se u ovoj godini organizuju za članove timova  ispred  gradova  Subotica, Kikinda, Sremska Mitrovica, Vršac  i Sombor  i  za članove  multisektorskih timova na nivou upravnih okruga AP Vojvodine  u gradovima Novi Sad, Subotica, Kikinda, Sremska Mitrovica, Vršac  i Sombor. Cilj obuke je da se unapredi multisektorska saradnja između sektora zdravstva, policije, tužilaštva, socijalne zaštite i civilnog sektora u zaštiti žena od rodno zasnovanog i seksualnog nasilja i da se uspostave prilagođeni modeli multisektorske saradnje na lokalnom nivou.

Do sada su uspešno završene obuke za multisektorske timove grada Zrenjanina, za timove lokalnih samouprava koje pripadaju Srednjobanatskom upravnom okrugu Sečanj, Žitište, Nova Crnja i Novi Bečej, kao i za multisektorski tim za sprečavanje nasilja za grad Novi Sad.

Za realizaciju obuka multisektorskih timova   zadužen je partner na projektu, Centar za podršku ženama iz Kikinde.

Raspored  obuka  za članove multisektorskih timova u prvoj polovini 2017.godine